Konkurs na temat nowej serii Znaczków Kolekcjonera

Andrzej Wacławek odpowiedział w temacie: Konkurs na temat nowej serii Znaczków Kolekcjonera

2016/03/05 16:07

Może Polscy malarze, Polscy podróżnicy i odkrywcy, Polskie obrzędy ludowe albo coś lekkiego np. 12 miesięcy lub znaki zodiaku, cztery pory roku. Mogły wybyć ZK takimi rzeczami, co się za niedługo zapomną jak np. sierp, cep wiatrak młyn wodny, kierat, parowóz.Oraz bardzo poważnie Wielkich Świętych też mamy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Andrzej Wacławek odpowiedział w temacie: Konkurs na temat nowej serii Znaczków Kolekcjonera

2016/03/06 05:39

Jak się za coś biorę to staram się to robić dobrze i ważne jest dla mnie, jaki będzie ZK w przyszłości, bo moim zdaniem od tego zależy teraźniejszość ZT. ZK powinien też pełnić rolę edukacyjną z wielu dziedzin a nie tylko z jednej a że jest bonusem to fakt. Bonusem mógłby być ołówek, długopis itp. nasze szczęście, że to ZK. Bonusy i zasady gry ustala pomysłodawca to jest jego rola. Cenię to, że traktuje nas jak Partnerów tej Gry a nie tylko jak odbiorców. Do tego przyszłego ZK brakuje mi kilometr z hakiem drogi, ale to nie jest ważne. Ważne jest to, że się idzie w dobrym towarzystwie.
„Nie bez znaczenia jest też fakt, że nowa seria dostępna będzie dla konkretnego użytkownika jak rozumiem dopiero po skompletowaniu obecnej, co nie jest takie proste” to może zmienić zasady gry np. koleżanka Agata i kolega Zbigniew z wielkiej kuli wszystkich Znaczków Kolekcjonerskich będą losować, jaki bonus gracz dostanie a którego jeszcze nie ma i to będzie niespodzianka jaki bonus dostaniemy. W tym wypadku jaki będzie przyszły ZK dotyczy wszystkich graczy(nie kolekcjonerów ZT bo tych jest większość)
Od razu przepraszam za pomysł, ale musiałem to napisać

Dana odpowiedział w temacie: Konkurs na temat nowej serii Znaczków Kolekcjonera

2016/03/06 12:54

Koncepcja całkiem do rzeczy, tyle że w takim wypadku ZK nie mogłyby być numerowane. No i Centrala musiałaby prowadzić jakąś dodatkową ewidencję...

The following user(s) said Thank You: Andrzej Wacławek

Samanta odpowiedział w temacie: Konkurs na temat nowej serii Znaczków Kolekcjonera

2016/03/07 15:21

Jeśli ZK ma być nagrodą, to zgadzam się z kolekcjonerem, który napisał, że znaczek przede wszystkim ma być ładny. Mamy parę ZT ze sławnymi ludźmi np. Fryderyk Chopin, Maria Skłodowska-Curie, Henryk Sienkiewicz. Ale jak im się dobrze przyjrzeć, to niekoniecznie są one ładne. Jeżeli zrobimy całą serię postaci, nieważne czy to będą królowie, malarze czy inni sławni ludzie, to czy na pewno uzyskamy coś tak ładnego jak do tej pory? Pod względem wizualnym ludzkie twarze czy też postacie nie dadzą już takiego efektu. Może zostanie jakiś cel edukacyjny i to wszystko. A chyba nie na tym nam zależy.

2016/03/07 22:53

Czasami warto też sprawdzić, jaka jest data powstania Znaczka Turystycznego technika wypalania zmienia się. Jest wielka różnic w wyglądzie znaczka z 2007 (Fryderyk Chopin) a 2014(Maria Skłodowska-Curie) czy obecny 2016 NZT( Henryk Sienkiewicz) Ładność Znaczka zależy też w dużej mierze od grafika i wizji a pojęcie ładny jest względne Moim zdaniem każdy Znaczek jest ładny w odniesieniu do roku powstania. Od pierwszego wypalonego lutownicą do Znaczka Turystycznego No. 409 To cała epoka. Jestem w tej dobrej sytuacji, że mam same ładne znaczki

Piotr Laskowski odpowiedział w temacie: Konkurs na temat nowej serii Znaczków Kolekcjonera

2016/12/31 09:15

Zgadzam się z Andrzejem - przy obecnej technice wypalania znaczka z wizerunkiem postaci nie ma problemu i taki znaczek wcale nie musi być "brzydki" :) A wspominam o tym, ponieważ mój pomysł dotyczy właśnie postaci... jakich? o "tem potem".
Na początek chciałbym się odnieść do już przewijających się w wypowiedziach pomysłów... Seria zagrożone gatunki - jak najbardziej... piękna, inna od wszystkich-indywidualna, ciekawa... tylko to jedno ale... długość serii może wprowadzać monotonię.... Królowie, władcy Polski - odwrotnie. Chyba wszystkie możliwe kolekcje i "zbieractwa" jak nie rozpoczynają - to takową serię posiadają. Herby miast - nie, nie i jeszcze raz nie. Dlaczego? Bo to obowiązkowa tematyka na ZT - a może i w szczególności na ZO, których nam jednak ciut mało w porównaniu do południowych sąsiadów... Mało - bo wydarzeń, obchodów "lecia" mamy sporo. I tą tematykę przeznaczyłbym głównie na znaczki okolicznościowe.... Więc co proponuję? Aż dziwne, ze żaden turysta-znaczkomaniak tego wcześniej nie zaproponował. Ludzie, postaci... ale najbliżej związani z turystyką-a w dodatku Ci, którzy zapłacili najwyższą cenę za poświęcenie dla innych na szlaku... mowa o ratownikach i przewodnikach. Tych, którzy poświecili własne życie, ratując innych turystów. Mało, żeby nie powiedzieć prawie w ogóle miejsc i symboli oddających Im hołd i pamięć.... a seria - wbrew pozorom - nie byłaby az tak nieliczna....
Pozdrawiam serdecznie
P.

The following user(s) said Thank You: Andrzej Wacławek, Dana

2016/12/31 12:07

Rzeczywiście! Turyści! W Szczecińskim Parku Krajobrazowym Puszcza Bukowa mamy głazy poświęcone takim turystom - głównie lokalnym, ale są to osoby zasłużone w tej dziedzinie globalnie. Znaczki z takimi wizerunkami byłyby naszym hołdem dla nich - Wspaniale!

The following user(s) said Thank You: Andrzej Wacławek

2017/01/03 05:33

A może Sławni Polscy taternicy, himalaiści i wszyscy inni wspinacze – czyli ludzie gór to też rodzaj turystyki i można by było uchronić od „zapomnienia” wiele wspaniałych Polskich Wyczynów sportowych lub turystycznych, jak kto woli. Są również Sławni Polscy odkrywcy

borsuk odpowiedział w temacie: Konkurs na temat nowej serii Znaczków Kolekcjonera

2017/08/16 17:15

Przeczytałem post po poście i myślałem że na końcu będzie rozstrzygniecie jaki temat wygrał. Z analizy ZK wynika że jednak zwierzęta są górą.
Proponowane inne tematy jak choćby herby miast powinny się znaleźć na liście ZT.
Myślę że na VI zlocie kolekcjonerów przedyskutuje się wiele pomysłów.

2017/08/17 05:47

Szkoda używać takiego tematu jak herby miast na Znaczki Kolekcjonerskie ponieważ jest to dobry temat na regularne ZT. Ale może wprowadzić serie znaczków dotyczących rejonów historycznych Polski np. Wielkopolskie, dolnośląskie, kujawskie czy lubuskie.

2017/08/22 00:30

Ja kiedyś proponowałam herby województw nawet na nową grę kolekcjonerską, ale to upadło - zbyt szybko powstają ZT i byłoby to trudne. Herby niektórych miast są na ZT, więc tego nie będzie.

Zasilane przez Forum Kunena