Oznaczenie wprowadzające w błąd

Grzegorz odpowiedział w temacie: Oznaczenie wprowadzające w błąd

2016/04/08 15:50

Trochę nie na temat ale piszę tutaj, żeby nie mnożyć tematów. Na podstronie dotyczącej znaczka 496 jest błąd w odnośniku do strony www Muzeum.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hubert odpowiedział w temacie: Oznaczenie wprowadzające w błąd

2016/04/08 16:32

Grzegorzu dzięki za info i zerknę do tego. Niestety w wielu miejscach są błędy bo zarządcy miejsc lubują się w zmianach domen. My z kolei nie nadążamy wychwytywać tych bĺędów

2016/07/01 13:10

Drobne błędy w umiejscowieniu symboli znaczków:
331 Lubuskie Centrum Winiarstwa w Zaborze jest mniej więcej:
N51 57.022 E15 42.562;
537 Muzeum Grodu Santok - trochę dalej na zachód:
N52 44.059 E15 23.824;
545 Ujście Warty - Rzeczpospolita Ptasia - tu raczej nie ma mowy o błędzie, ale mógłby być przesunięty bliżej jakiegoś szlaku bo nie da się zrobić "tu byłem".

2016/07/04 22:10

Dzięki za uwagi. Jak tylko się trochę obrobię z zaległościami będę nanosił poprawki.

2016/07/17 22:10

No cóż, troszkę pozmieniałem lokalizacje znaczników. Na pierwszy ogień poszedł Uniejów i tam jedynie jeden znacznik poszedł ciut na trawnik by się z innymi nie pokrywał. Zabór i Santok poprawione, aczkolwiek w przypadku tego drugiego na 200% był wcześniej zmieniany więc całkiem możliwe, że przy uruchamianiu nowej strony zassało dane ze starej bazy.

W razie dalszych rozbieżności proszę o wpisywanie ich w temacie.

2016/07/24 19:21

Znaczek nr 305 z Gorlic nie wyświetla się na mapie.

2016/07/24 19:38

Dzięki za info, była to grubsza sprawa, ale już wszystko poprawione.

2017/06/13 11:40

No. 14 Bacówka na Obidzy spore przesunięcie na mapie. Powinno być:
49.421262, 20.623763

2017/06/13 12:41

Dzięki Grzegorzu, już poprawiona lokalizacja.

2017/06/18 19:10

To jeszcze 2 błędy:
103 Jaworzyna Krynicka, powinno być: N49 25.165 E20 55.559 dół lub N49 25.072 E20 53.760 góra, w sumie chyba symbol powinien być na górze.
22 chata Cyrla, ok. 400 m przesunięcia N49 29.518 E20 42.967

2017/06/18 20:19

Dzięki Grzegorzu za cynk. Cyrla już zmieniona, natomiast co do pierwszej lokalizacji będę musiał zrobić dodatkowy wywiad i z pewnością się z Tobą skontaktuję.

Piotr Laskowski odpowiedział w temacie: Oznaczenie wprowadzające w błąd

2017/11/03 07:16

Może wsadzę kij w mrowisko ;) ale... korzystam z aplikacji na Windows Phone i ostatnie podróże po Węgrzech i kraju naszych południowych sąsiadów (Czechy) mocno rozczarowały mnie pod względem przydatności tegoż narzędzia jeżeli mowa o poszukiwaniu znaczków. Podkreślam - znaczków - a nie miejsc turystycznych na nim przedstawionych ;) W Polsce jest lepiej - tu ukłony dla załogi ZT i aktywnych znaczkomaniaków, dzięki którym obiekt sprzedaży jest blisko atrakcji turystycznej. Ale osobiście zaczynam skłaniać się ku zdaniu, że dużo bardziej przydatne byłoby oznakowanie GPS punktu sprzedaży a nie atrakcji turystycznej. Z prostego powodu.. na znaczku przedstawione są prawie zawsze miejsca, schroniska, muzea, wieże itd. do których prowadzą szlaki, strzałki, kierunkowskazy i tablice - i naprawdę łatwo tam dotrzeć bez pomocy nawigacji. W przypadku punktów, w których ten znaczek jest sprzedawany - bywa nieraz problem i to duży.
Pozdrawiam serdecznie :)

2017/11/03 09:06

Cóż nie wiem jak to jest rozwiązane na platformie, o której piszesz więc mogę się wypowiedzieć w odniesieniu do danych z aplikacji androidowskiej. Faktem jest, że pomysłodawca pewnych rzeczy nie przewidział, ale z drugiej strony uważam, że niewiele by to zmieniło.
Niestety miejsca sprzedaży zmieniają się dosyć często i dodawanie wszelkich danych, ich modyfikacja w bazie to przy ilości choćby 600 znaczków cała masa roboty (aktualnie ujednolicam adresy miejsc sprzedaży, więc wiem co piszę). Do tego dochodzi znalezienie miejsca na mapie (nie zawsze znam dane okolice, więc często muszę na to trochę czasu poświęcić). No i robi się z tego do kilkunastu minut pracy, a nie robimy tylko tego. Zapanować nad takim zbiorem danych jest niezwykle trudno i mówię to z własnego doświadczenia. Na końcu okazuje się, że się człowiek lekko pomylił, o kilkadziesiąt metrów i efekt jest taki, jakby współrzędnych w ogóle nie było.

Postanowiłem problem ten w Polsce rozwiązać najprostrzym sposobem. Adresy miejsc sprzedaży mają być na tyle dokładne, by można je było w aplikacji wyszukać za pomocą wbudowanej nawigacji bazującej na mapach google. Wtedy każdy może sobie włączyć nawigację i trafić w dane miejsce.

The following user(s) said Thank You: Andrzej Wacławek, Piotr Laskowski

Piotr Laskowski odpowiedział w temacie: Oznaczenie wprowadzające w błąd

2017/11/03 09:47

No właśnie :) i tu po raz kolejny widać przewagę naszej strony nad sąsiadami :) wystarczyłby dokładny adres - a często jest przy czeskich znaczkach jedynie informacja, z nazwą restauracji która znaczek sprzedaje albo piszą IT miasto takie a takie.. bez ulicy, niczego. Wtedy zakładam, że to zapewne gdzieś w pobliżu centrum, rynku, ratusza i z reguły tak jest w rzeczywistości. Tu z kolei pomaga fakt, że u Czechów - zdecydowanie lepiej niż u nas - oznakowane są zabytki, urzędy, trasy... Więcej jest map stacjonarnych z zaznaczonymi obiektami.
Pozdrawiam serdecznie :)

Andrzej Wacławek odpowiedział w temacie: Oznaczenie wprowadzające w błąd

2017/11/06 06:04

Jakoś nigdy nie miałem z tym problemów. Dane ze strony Znaczka Turystycznego to tylko „wsad” do planu wyjazdu. Resztę trzeba znaleźć samemu( dokładny adres miejsca sprzedaży, godziny pracy itp.) mnie to sprawia frajdę, bo dowiaduję się więcej o danym obiekcie. A „super dokładność” oznaczenia GPS to też nie problem, bo jak się jedzie 299 km i 999m to parę metrów w prawo czy lewo nie gra roli – przy kilometrze też bym nie uskarżał się. Zdarzyło mi się, że dwa różne urządzenia zameldowały dojechałeś do celu w innych miejscach a cel był jeszcze dalej, co nieco. Znaczek Turystyczny pokazuje Nam kierunek, ale drogę to wybieramy sami jak by było inaczej to dla mnie nudne. Robicie Kawał Dobrej Roboty
Dziękuję

Zasilane przez Forum Kunena